Situata duket e qetë pranë pikëkalimit kufitar në Jarinjë, në veri të vendit. Në atë pjesë po qëndron një ekip i T7 për t’i ndjekur nga afër zhvillimet e mundshme atje.

Vetura të Policisë së Kosovës u panë atje, ndërsa momentalisht nuk ka shumë qarkullim të automjeteve.Të dielën në Veri ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.ndiqni videon për të kuptuar më mirë shfaqet menihere posht kësaj edhe shfaqet video mos e humbisni…

Ai tha se “të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës me përkushtim janë duke përmbushur detyrat e tyre zyrtare duke siguruar ambient të qetë dhe shërbime për të gjithë qytetarët”.

Serbët u mblodhën dje në një tubim protestues në Mitrovicën e Veriut, të thirrur nga Lista Serbe. Kjo parti ka vendosur që t’i lë institucionet e Kosovës. Para zyrtarëve të këtij subjekti politik, të shtunën zyrtarë serbë të Policisë së Kosovës i zhveshën uniformat dhe i dorëzuan dorëheqjet.ndiqni videon për të kuptuar më mirë shfaqet menihere posht kësaj edhe shfaqet video mos e humbisni…

By baba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *