18-vjeçarja Vera Schulz para pak kohësh ishte në prag të vdekjes për shkak të anoreksisë. Por ajo ka rikuperuar në peshë në mënyrë të pabesueshme dhe tashmë është kthyer në një instruktore palestre. Në vitin 2014 ajo peshonte vetëm 31 kilogramë.

Më binte të fikët teksa ngjisja shkallët për në shtëpinë time. Banoja në katin e 5-të të një pallati. E gjitha ndryshoi si pasojë e dëshirës të madhe për sportin,- ka thënë ajo. Sot Vera ka më shumë se 22 mijë ndjekës në Instagram, ku këshillon njerëzit se si të jetojnë në mënyrë më të shëndetshme.

By 5bfjx

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *